Ankara halı yıkama olarak halı ve halı yıkama hakkında genel bilgiler vermek amacı ile sizlere bu paylaşımı sunmaktayız
Halı, sentetik veya doğal liflerin bir alt tabana kalıcı şekilde geçmeleri suretiyle üretilen, tekstilden daha yumuşak bir zemin kaplamasıdır. Halı yüzeyi, hav olarak anılır ve doğası gereği kesimli, ilmekli veya bu ikisinin karışımı olabilir.Halı yıkama ile yalnızca halıda oluşan kir ve kötü kokular değil, ayrıca halı elyafında yer edinmiş mikroskobik organizmalar da temizlenmiş olmaktadır. Ankara halı yıkama Halıyı yıkama işinden sonra halıda bulunan bu mikroskobik organizmalar yok olur ve halının bulunduğu odada temiz bir hava bulunur.Bir ev de halıların temiz olması o evin sahibi için bir övünç kaynağı olabilir. Özellikle misafirlerin kirli halılarla karşılaşması istenmediğinden dolayı, halı yıkama birçok kadının vazgeçilmez hizmetleri arasında yer almaktadır. İş yerlerinde de müşteri memnuniyeti çok önemli olduğu için halıların kirli olması telafisi olmayan bir utanç kaynağıdır.Kirli olan halılar buraya gelen müşterilerde olumsuz izler bırakabilir.Bu yüzden iş yerlerinde ki halılar sık sık yıkatılmalıdır. Periyodik olarak profesyonel halı yıkama firması tarafından yıkaması yapılan halılar, sağlıklı ortamlar oluşturulması için de önemli katkıda bulunurlar. Halı yıkama işlemi bireylerin kendi uğraşları ile yıkanması sonucu halı da bulunan kirler tam olarak yok olmayabilir.Bu yüzden halı yıkama işini yapan şirketlere başvurulması gerekir.Başvurulan şirketlere yıkatmak üzere verilen halılar dezenfekte edilmiş bir şekilde ve kurutulmuş bir halde halı sahibine teslim edilir. Ankara halı yıkama farkı ile farkı fark edebilirsiniz.

Halı Temizleme Hizmetlerimiz

Halı temizleme hizmetlerimiz Profesyonel bir halı yıkama hizmetini tek kelime ile muhteşem bir şekilde yapan firmamız evleriniz de ve çalışma ortamların da bulunan halılarınızın kirlenmesinden kaynaklanan temizlik ihtiyacını kaliteli bir şekilde sizlere sunmaktadır. Evler de veya halı kullanılan ortamlar da halıların yıkanması insan gücü ile pekte mümkün olmadığı için bizim gibi profesyonel halı yıkama firmalarına ihtiyaç duyulmaktadır.

1.      Sipariş Alma

Halı yıkama ihtiyacına binaen bizleri arayarak randevu vermeniz ile perde işlemini ilk aşaması gerçekleşmiş olur ve halılarınız adresinizin kapısından dürülmüş şekilde teslim alınır ve halılarınızın türünü ve fiyatlarını belirten bir adet teslim fişi verilir.

2.      Toz Alma

Halı yıkama firmamıza halıların girişi yapıldıktan sonra sırf halılarınızın tozlarını almak için özel yapım bir toz alma makinesinde halılarınızın tozları alınır ve diplerinde birikmiş kuru kirlerin dökülmesi sağlanır.

3.      Havuza Atma

Halı yıkma aşamaları birkaç evrede gerçekleşmektedir ve halının niteliğine göre değişkenlik göstermektedir. Havuza alma olayı ise halıların içlerine yerleşen kir ve mikropların suda bekletilerek gevşemesini sağlamak ve halı yıkama makinesine halı yıkamak için yerleştirildiğin de birkaç harekette halıları yıpratmadan yıkama yapmaktır.

4.      Yıkama, Kurutma Ve Teslim

Havuzdan çıkartılan halılar halı yıkama makinesine yerleştirilir ve iyi bir yıkama evresinden geçirilir. Yıkama aşaması önemlidir iyi bir personel tarafından yapılır. Kurutma işlemi ise halıların odalar sıkma işleminden sonra yapılır. Kuruma sonrası tekrar adresinize paketlenerek teslim edilir.