ANKARA İRAN HALISI YIKAMA

Ankara İran halısı yıkama firması olarak eşsiz doğal güzelliklere sahip bu tür halıları garantili işinin ehli yıkama personelleri tarfından yıkama işlemi yapılmaktadır.
Biran halısı yıkama olarak sizlerin bu tür halılarda ki beklentilerinizi düşünerek bu tür halılar nasıl yıkanır nasılkurutulur nerde saklanır gibi düşüncelere sahipken araştırmalarımız ve uygulamalarımız ile yılların vermiş olduğu tecrübe ile sizlerin bu kıymetli halılarınızı İran halısı yıkama işlemi yapılmaktadır

İRAN HALISI HAKKINDA KISA KISA

 İran halıları Türk kültürü gibi saraya dayalı olduğu için dokumalarda çiçekler ve daha bunun gibi desenler çok kullanılmıştır. İran halısı yıkama Genel olarak pamuk üzerine yün dokuma gibi yapılır veya yün üstüne yün olarak da dokunur. Canlı renkleri ve özenle yapılmış desenlei ile çok kıymetli olan bu halılar yıkanması ve temizlenmesi çok hassas bir işlem olacaktır.

 İRAN HALISI YIKAMA ŞEKLİ

    İran halıları diğer el dokuma yün halıları gibi el de tek tek özenle ve titizlikle yıkama yapılmaktadır. Bu tür halıları dier makine halıları gibi otomatik makinelerde yıkanmaz yıkanırsa da eskisi gibi kullanılmaz. Çünkü bu İran halısı yıkama halılar diğer halılara kullanılan deterjanlarla yıkandığı takdirde renklerinde karışma ve dokusunda bozulma meydana gelir.
Bu tür olaylara mahal vermemek için bizler hangi halı nasıl yıkanır nerde yıkanır gibi bilgilere hakim ve işimizde uzmanız.