HALIDAKİ LEKELER NASIL ÇIKAR 
Ankara halı yıkama olarak halı üzerlerinde oluşan basit lekeleri kısa pratik bilgiler sayesinde çıkarma yöntemlerinden bahsetmek istiyoruz
Evimiz de iş yerlerimiz de bulunan halılar bir çok nedenden dolayı lekelenmektedir.Bu lekelenmenin başlıca nedenleri şu şekildedir.Ketçap lekesi;eğer dökülen ketçapta katkı boyası varsa halıda leke bırakabilir.Dökülen ketçapta boya yoksa halıda leke kalmaz. Meşrubat lekeleri;bu lekeler genellikle sorun edilmez.ancak dökülen meşrubatın içerisinde bulunan maddelere göre halı verdiği zarar değişebilir. Sararma;halılarımızda belli bir süre sonra sararmalar oluşabilir. Sararan bölgelere çözücüler döküldüğü zaman sararmanın giderilmesi zorlaşır.Bu yüzden bu işlemi halı yıkama şirketlerine yaptırmalıyız. Boya lekesi;boya dökülmesi gerçekleştiği an boyanın halıya döküldüğü bölgeyi hemen temizlersek kir karma olasılığı çok azdır. Kurumuz boya izlerini çıkarma şansımız çok azdır.Çay lekesi;halı üzerine dökülen çaylar genellikle sıcaktır. Bu sıcaklık lekenin halının içine işlemesine neden olur.Ruj lekesi;ruj lekesinin çıkarılması kolaydır. Gerekli çözücülerle bu leke ortadan kaldırılabilir.Ancak boya içerikli rujların çıkarılması zorlaşır.Oje lekesi;halıya dökülen oje kurumuş olsa dahi gerekli müdahalelerle giderilebilir.Kan lekesi;eğer kan lekesinin üzerine sıcak su veya bilinçsiz bir şekilde temizleme ürünleri kullanılmamışsa, giderilme ihtimali yüksek sayılır.Mobilya lekesi;bu lekenin çıkarılma ihtimali çok azdır.Sakız lekesi;sakız lekesinin çıkarılma işlemi basit bir şekilde gerçekleştirilebilir.Japon yapıştırıcı lekesi;en zor lekelenmelerden olan japon yapıştırıcısı, temizlenmesi de bir o kadar zordur. .Kırmızı boya lekesi;kırmızı boyanın halıdan temizlenme işlemi neredeyse imkansız gibi bir şeydir.Eğer leke yeni olmuş ise anında müdahale edilmesi halinde lekenin temizlenme şansı vardır. Çoğu durumda kırmızı boyayı çıkarmanın tek yolu, özel leke çıkarıcılar ile uygulanan lekenin üzerine ıslak bir bez serilmesi ve daha sonra lekenin havluya transfer olmasını sağlamak için yapılan ütüleme ile lekenin ısıyla transfer işlemidir. Daha sonra o bölge iyice durulanır. Ankara halı yıkama sizlerin çıkarmakta zorluk çektiğiniz her türlü lekeyi garantili güvenilir bir şekilde uzman kadromuz ile halılarınıza hiç bir zarar vermeden güvenle çıkarmaktadır
İdrar lekesi;idrar lekesinin halıya döküldüğü anda doğru çözücülerle müdahale edilmesi lekenin temizlenmesini kolaylaştırır.Ancak idrar lekesi halı da uzun süredir var ise temizlenme şansı azdır. İdrar; halı dokularını bozacağından, leke çıkmasa bile idrar kalıntılarının giderilmesi son derece önemlidir.Mum lekesi;halıdan mum lekesini çıkarma işlemi oldukça kolaydır.Ancak bunu halıya zarar vermeden gerçekleştirmeliyiz.Kusmuk lekesi; İdrarla aynı işlemler  geçerlidir. Eğer köpek veya kedi mamasında gıda boyası mevcutsa, lekenin çıkarılabilmesi zorlaşır.Mürekkep lekesi; Mürekkepler, bileşim olarak farklılık gösterdikleri için her tür mürekkep lekesi için aynı ölçüde etkili leke çıkarıcı bulmak mümkün değildir.
Bu yüzden mürekkep lekesi çıkarılır iken en önemli sorun; çok farklı mürekkep formülü olmasında ve bu nedenle mürekkep lekesi nasıl çıkar sorusuna ilişkin tek bir yanıtın olmamasındadır.
Neyse ki, mürekkep lekesi çıkarırken birçok durumda yararlanabilecek olduğunuz ve başarılı olabilen yöntemler de vardır.Pas lekesi;halıdan pas çıkarılma işlemi kolaydır.Pas lekesi halıda kalıcı olarak kalmaz.Gerekli çözücüler kullanılarak bu lekeler temizlenir.Yağ lekesi; yağ lekesini çıkarılırken lekenin içeriğine göre işlem yapmamız gerekmektedir.Küf lekesi;küf lekesinin giderilmesi zordur.Bu yüzden bu işlemi bireylerin kendileri değil,halı yıkama şirketleri yapmalıdır.Uhu lekesi; uhu lekesinin çıkarılma sırasında zamanlamaya dikkat edilirse uhu; kumaştan, giysiden ve halıdan büyük oranda çıkarılması kolaylaşır.Şarap lekesi;dökülen şarap özellikle de kırmızı ise halıda kalıcı izler bırakabilir.Bu yüzden bu işlemi gerekli makinelerle yada halı yıkama şirketlerince yapılması gerekir.  Ankara halı yıkama sağlıklı mutlu günler diler….