Abidinpaşa, Ankara`nın Mamak ilçesine bağlı bir semttir. Bu semtte öğrenci ve çalışan sayısı çoğunluktadır. Bu çoğunluk sebebi ile bazı iş grupları gelişme sağlamıştır. Gelişim sağlayan iş grupları arasında Halı Yıkama Abidinpaşa da vardır.

Halı yıkama işi günümüzde çok gelişim sağladı. Bunun sebepleri arasında vakit olmaması, bayanların çalışıyor olması, öğrencilerin bu işle uğraşmak istememesi, apartmanlarda hem yıkacak yer hem de kurutacak alan bulunmaması nedenlerini söyleyebiliriz. Abidinpaşa semtinde öğrenci çoğunluğu sebebi ile halı yıkama işyerleri çoktur. Bu sayede semtte bu işten ekmek parasını kazanan insan sayısı fazladır. Bu semtte çalışan bayan sayısı da fazladır. Bu sebepten çoğu bayan evde halı yıkamak yerine halı yıkama firmalarını tercih etmektedir.

halı yıkama abidinpaşa

Öğrenciler de çalışan bayanlar gibi çoğunlukla halı yıkama firmalarını seçerler. Öğrencilerinde tercih sebebi, vakit ve uğraşmak istememektir. Halı yıkama firmaları sadece öğrenci ve çalışan kesim tercih etmemektedir. Ev hanımları da eskisi gibi halı yıkamakla uğraşmamaktadır. Bir telefonla kapısına gelen halı yıkamacılar büyük kolaylık sağlamaktadır.Halı Yıkama  Abidinpaşa Soğuk havalarda bile kendimizin kurutamayacağı sürede halımızı kurutup geri getiriyorlar. Bayanlar halı yıkamada harcayacağı vakti başka işlerinde kullanmaktadır.

Tüm bunları göz önüne aldığımızda halı yıkama işi yapanlar her kesime büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu işten parayı veren müşteride, bu işi yapan halı yıkamacılar da mutlu olmaktadır. Bu sayede halı yıkama firmaları ön planda kalmaya devam etmektedir.