halı yıkamaHalı yıkama nın tarihçesine kısaca bakacak olursak önceleri evlerin önünde dışarıya serilen halılar hortumla sulanır biraz deterjan dökülür ve soğan çuvalı ile fırçalama yapılırdı. Ev hanımları için en eziyetli yıkama şekli bu oldukça zor bir işlemdi binada oturıyorsanız indirmesi çıkarması tam anlamı ile bir eziyetti.

Günümüzde ev hanımlarının iş hayatına fazlası ile girmesi ile halı yıkama ihtiyaç haline gelmiş bir sektör oluşmuştur. Halı yıkama firmalarıda bu ihtiyaca cevap vermek adına sektörde bazı makineler ile halı yıkama işlerine girmişlerdir.

İlk etapta bizlerin ve sizlerin cila makinesi olarak adlandırılan namı değer meç makinelerine fırça takılmak sureti ile daha önce ev hanımlaının yıkama şeklini biraz geliştirerek bununla yıkamaya başlanmıştır.

halı yıkama

Yıkama işlemleri daha sonra kurutma ihtiyacını doğuduğu için eski merdaneli çamaşır makinelerine benzer halı sıkma makineleri yapılmış ve bunlar ile kurutması sağlanmıştır.

İlerleyen teknoloji ile ve arz talep  için otomatik halı yıkama makinesi ortaya çıkmıştır. Hem iş gücü hem zaman hem de para kazanma konusunda işe yarayan bu makineler halı yıkama sektörünü basit bir konumdan çıkarıp profosyonel ciddi maliyetler ile açılabilecek önüne gelen herkesin açamayacağı bir sektör olama yolunda hızla ilerlemektedir

Normal basit bir halı yıkama makinesi  fiyat olarak 30,000 ile 40,000 TL den başlar böyle olunca ister istemez halı yıkama firmaları size daha kaliteli ve daha iyi hizmet için yarışırlar

 

images